+420 721 904 355

nevahej@pujcsielektrokolo.cz

Hodonínská 121, Prušánky

Chci, aby i jiní lidé mohli v klidu užívat výletů,  kde klíďo může být i nějaký kopec

Ahoj, jmenuji se Martin Rybar.
Když jsem přemýšlel o představení své osoby, říkal jsem si, že to nebude problém, neboť jsem tuctový člověk, který žije zcela běžný život. Když jsem Vám však chtěl říct důvod, proč jsem se rozhodl otevřít půjčovnu elektrokol, potažmo jízdních kol, tak jsem si teprve uvědomil, kde to všechno začalo.

Ohrožení života

V roce 1997, tedy v mých 21 letech, když jsem se z pracovních důvodů musel podrobit kompletní zdravotní prohlídce, tak mi lékaři zjistili špatný stav jater a po několika dalších vyšetření mi bylo řečeno, že můj život je velmi ohrožen. Můj svět se mi sesypal. Tenkrát poprvé sehrálo jízdní kolo velkou roli v mém životě. Tím kolem nebylo nic jiného, než klasická favoritka. Doslova jsem si s ní a změnou životního stylu, vybojoval ŽIVOT.

Jak šel čas, a já i moje zdraví se ustálilo, život se ubral takřka standartním směrem a já si prošel různými zaměstnáními. Poslední zaměstnání, ve kterém jsem setrval takřka 10 let, mě bavilo asi nejvíc, i když jsem byl setrvale pod obrovským tlakem. Touto prací jsem se nejenže dostal k hypotéce, ale také například k smíšeným alergiím (ořechy, zelenina, ovoce a pyly) ……proto následoval odchod z práce a vlastní cesta.

A zase to kolo

Následovalo zklidnění, lepší plánování času. To mi vrátilo možnost navrátit se ke sportu. Koupil jsem si první in-line a začal jsem se učit na bruslích. Neskutečně mě to začalo bavit. Spoustu volných chvil jsem strávil na in-linech. Čím víc mě to však bavilo, tím míň času jsem tedy strávil s manželkou, což logicky, nebylo nejlepší. Vzhledem k tomu, že ji tento sport ani po několika pokusech moc nepřilnul, dostala se na řadu opět cyklistika, která byla pro ni daleko schůdnější. …..a najednou přišlo něco, co už sice nějakou dobu trvalo, ale já si to vůbec neuvědomoval - alergie byly fuč. Takže klidnější život a radost z pohybu mi opět vylepšilo mé zdraví.

Kolo se u nás stalo předmětem téměř všech našich výletů a dovolených. Když jsem ale začal vybírat a hledat nové trasy a oblasti našich výletů, začal jsem stále častěji zaznamenávat různé poznámky. ….jako: Minule to bylo kratší…, …To je tady samý kopec…., atp. Abychom mohli na výlety spolu a oba jsme si přišli na své, rozhodl jsem se koupit manželce elektrokolo, které vyruší maximum rušivých elementů, jako jsou kopce a vzdálenost. A najednou to bylo všechno naprostá paráda. Já se synem se klidně můžeme sedřít na klasickém horském kole a manželka je s námi, a všichni jsme naprosto spokojeni.

A tady mě to napadlo…. ↓↓↓

Chci, aby i jiní lidé mohli v klidu užívat výletů, které mohou přispět k jejich radosti a zdraví, a přitom se nestresovat při vybírání z obrovského množství cyklotras, kde klíďo může být i nějaký kopec.

Zkuste to také a přijďte si půjčit elektrokolo. :)